SHUNGIT
A shungit különleges szerkezetéből adódóan alkalmas a víz megtisztítására.
PARAJDI SÓ
A parajdi a világ egyik legegészségesebb és legjobb minőségű sója, amely őstengeri iszaptartalma következtében szürkés színű, változó szemcseméretű. Összesen 84-féle nyomelemet és ásványi anyagot tartalmaz. Íze a konyhasónál lágyabb, a legtöbb finomított sónál intenzívebb, főzésre, gyógyászati és szépségipari célokra kiválóan alkalmas.
A parajdi sónak körülbelül 97%-a nátrium-klorid, a lényeg azonban a maradék 3%-ban van: az élethez nélkülözhetetlen ásványi anyagok és nyomelemek teszik ki, úgy mint kalcium, magnézium, kálium és még számos az egészség megőrzéséhez nélkülözhetetlen anyagot tartalmaz.
Ennél is fontosabb azonban talán az, hogy nem tartalmaz adalékanyagokat, így mentes a hagyományos konyhasókban gyakorta használt csomósodásgátlótól, a kálium-ferrocianidtól (E536).
A kálium-ferrocianid - E536 - csomósodásgátló, amelyet asztali sóban használnak.100 ° C feletti hőmérsékleten a kálium-ferrocianid kálium-cianiddá és vas-kloriddá bomlik, ami csökkent oxigéntranszportot eredményez a vérbe, nehézlégzést, fejfájást és szédülést okoz!
KIMCHI a tüdő gyógyszere
A fermentált élelmiszer fontosságára nem térnék ki részleteiben, szerencsére sok információt találni már róla az interneten. Ami erjed az élet. A halott beleinket újra élesztik a fermentált élelmiszereink. Minden nemzetnek van a régidőkből saját erjesztett élelmiszere. A KIMCSI Korea erjesztett nemzeti eledele. Leginkább azért tartottam fontosnak, hogy fókuszban legyen, mert kiváló tüdőgyógyszer és még élvezhető is. A tüdő a vastagbél párosszerve, ezért a vastagbél állapotát gyakran vissza tükrözi (pl. asztma, évek óta tartó kínzó száraz köhögés), de ha gyenge a lép-hasnyálmirigy csíje akkor is hideg, dermedt váladék tapad a tüdőre vagy a hörgőkre, és a lelki síkon a halálfélelem ami ledermeszti a tüdőt. A helyes lélegzetvételen, friss levegőn kívül, táplálékunkkal is hozzájárulhatunk az épp tüdőhöz. A KIMCHI zöldségeinek együttes hatása egyszerre oldja a tüdőben lappangó ártó tüzet és a lép-hasnyálmirigy gyengeségéből származó felgyülemlett váladékot is. Mivel a KIMCHI a finomtűz energiákat aktiválja, elősegíti emésztésünket is. A só, a tüzes zöldségek, a fermentációból keletkezett élő enzimek életre keltik lép-hasnyálmirigyünket, gyomrunkat, beleinket.
forrás: Hesse Heidi Tóth
ALMAECET
Az almaecet kiváló fermentáció kívülről és belülről. Belsőleg mindenki érzi mikor és mennyit fogyaszthat. A gyenge gyomrúak legjobb, ha zöldséglevesbe, húslevesbe tesznek egy-két evőkanállal. Salátákra tehetünk sóval mézzel. Emésztést elősegítő, zsír és mészoldó hatása a legkiemelkedőbb. Külsőleg is egy CSODA a bőrnek, de inkább a házilag készített, tartósítószer nélkülit használjuk. Mit tud külsőleg?
1. Korpás fejbőr esetén hajmosás után a félig megszáradt haj fejbőrrészébe masszírozunk egy keveset.
2. Lábgombánál az esti szódabikarbónás lábfürdő után alnaecetes lábátdörzsöléssel zárjuk a napot.Lábgombánál mindig el van savasodva a szervezet, ezért belsőleg húgysavcsökkentésre van szükség, mert a vese tárolja. A vese az élethosszért, életenergiáért felel.Ilyenkor gyorsabb az öregedés, őszülés, hajhullás, izületi fájdalmak, csontritkulás, magasabb cukor és koleszterinszint, magas nyomás a szívben és erekben és meszesedések, kinövések jelzik a húgysav emelt szintjét.
3. Száraz, ráncos bőr esetén, permetező flakon segítségével hetente 2-3x esténként bepermetezzük a testünket és olívaolajban elkevert egy-két csepp levendula illóval vagy geránium illóval fejezzük be a test ránctalanítását.
4. Hetente egyszer házi almaecettel átkenjük arcbőrünket. A legjobb ránctalanító arcradír (peeling). A házi gyógykrémek is gyorsabban szívódnak fel, ha a bőrről eltávolítjuk az elhalt hámsejteket.
5. Hüvelyviszketés, hüvelyfolyás.A nők egyik legtöbbször előforduló kilengése.Reggel és este (ha nincs tünet) olykor-olykor átkenjük almaecettel a hüvelyudvart. Ha van tünetünk, reggel, este és napközben többször is át kell kenni, míg nem múlik a viszketés. Klóros medencefürdőzés után kötelező lenne az almaecetes hüvelykezelés.
forrás: Hesse Heidi Tóth