SHUNGIT
A shungit különleges szerkezetéből adódóan alkalmas a víz megtisztítására.
PARAJDI SÓ
A parajdi a világ egyik legegészségesebb és legjobb minőségű sója, amely őstengeri iszaptartalma következtében szürkés színű, változó szemcseméretű. Összesen 84-féle nyomelemet és ásványi anyagot tartalmaz. Íze a konyhasónál lágyabb, a legtöbb finomított sónál intenzívebb, főzésre, gyógyászati és szépségipari célokra kiválóan alkalmas.
A parajdi sónak körülbelül 97%-a nátrium-klorid, a lényeg azonban a maradék 3%-ban van: az élethez nélkülözhetetlen ásványi anyagok és nyomelemek teszik ki, úgy mint kalcium, magnézium, kálium és még számos az egészség megőrzéséhez nélkülözhetetlen anyagot tartalmaz.
Ennél is fontosabb azonban talán az, hogy nem tartalmaz adalékanyagokat, így mentes a hagyományos konyhasókban gyakorta használt csomósodásgátlótól, a kálium-ferrocianidtól (E536).
A kálium-ferrocianid - E536 - csomósodásgátló, amelyet asztali sóban használnak.100 ° C feletti hőmérsékleten a kálium-ferrocianid kálium-cianiddá és vas-kloriddá bomlik, ami csökkent oxigéntranszportot eredményez a vérbe, nehézlégzést, fejfájást és szédülést okoz!
KIMCHI a tüdő gyógyszere
A fermentált élelmiszer fontosságára nem térnék ki részleteiben, szerencsére sok információt találni már róla az interneten. Ami erjed az élet. A halott beleinket újra élesztik a fermentált élelmiszereink. Minden nemzetnek van a régidőkből saját erjesztett élelmiszere. A KIMCSI Korea erjesztett nemzeti eledele. Leginkább azért tartottam fontosnak, hogy fókuszban legyen, mert kiváló tüdőgyógyszer és még élvezhető is. A tüdő a vastagbél párosszerve, ezért a vastagbél állapotát gyakran vissza tükrözi (pl. asztma, évek óta tartó kínzó száraz köhögés), de ha gyenge a lép-hasnyálmirigy csíje akkor is hideg, dermedt váladék tapad a tüdőre vagy a hörgőkre, és a lelki síkon a halálfélelem ami ledermeszti a tüdőt. A helyes lélegzetvételen, friss levegőn kívül, táplálékunkkal is hozzájárulhatunk az épp tüdőhöz. A KIMCHI zöldségeinek együttes hatása egyszerre oldja a tüdőben lappangó ártó tüzet és a lép-hasnyálmirigy gyengeségéből származó felgyülemlett váladékot is. Mivel a KIMCHI a finomtűz energiákat aktiválja, elősegíti emésztésünket is. A só, a tüzes zöldségek, a fermentációból keletkezett élő enzimek életre keltik lép-hasnyálmirigyünket, gyomrunkat, beleinket.
forrás: Hesse Heidi Tóth
ALMAECET
Az almaecet kiváló fermentáció kívülről és belülről. Belsőleg mindenki érzi mikor és mennyit fogyaszthat. A gyenge gyomrúak legjobb, ha zöldséglevesbe, húslevesbe tesznek egy-két evőkanállal. Salátákra tehetünk sóval mézzel. Emésztést elősegítő, zsír és mészoldó hatása a legkiemelkedőbb. Külsőleg is egy CSODA a bőrnek, de inkább a házilag készített, tartósítószer nélkülit használjuk. Mit tud külsőleg?
1. Korpás fejbőr esetén hajmosás után a félig megszáradt haj fejbőrrészébe masszírozunk egy keveset.
2. Lábgombánál az esti szódabikarbónás lábfürdő után alnaecetes lábátdörzsöléssel zárjuk a napot.Lábgombánál mindig el van savasodva a szervezet, ezért belsőleg húgysavcsökkentésre van szükség, mert a vese tárolja. A vese az élethosszért, életenergiáért felel.Ilyenkor gyorsabb az öregedés, őszülés, hajhullás, izületi fájdalmak, csontritkulás, magasabb cukor és koleszterinszint, magas nyomás a szívben és erekben és meszesedések, kinövések jelzik a húgysav emelt szintjét.
3. Száraz, ráncos bőr esetén, permetező flakon segítségével hetente 2-3x esténként bepermetezzük a testünket és olívaolajban elkevert egy-két csepp levendula illóval vagy geránium illóval fejezzük be a test ránctalanítását.
4. Hetente egyszer házi almaecettel átkenjük arcbőrünket. A legjobb ránctalanító arcradír (peeling). A házi gyógykrémek is gyorsabban szívódnak fel, ha a bőrről eltávolítjuk az elhalt hámsejteket.
5. Hüvelyviszketés, hüvelyfolyás.A nők egyik legtöbbször előforduló kilengése.Reggel és este (ha nincs tünet) olykor-olykor átkenjük almaecettel a hüvelyudvart. Ha van tünetünk, reggel, este és napközben többször is át kell kenni, míg nem múlik a viszketés. Klóros medencefürdőzés után kötelező lenne az almaecetes hüvelykezelés.
forrás: Hesse Heidi Tóth
TARTÓSÍTÓSZER NÉLKÜL
A tartósítószerek koncepciója nagyon jó ötletnek hangzik. Meghosszabbíthatjuk az ételek szavatosságát, hogy ne romoljanak meg olyan gyorsan. Ez jó, ugye? Megspórolhatunk vele többek közt pénzt, benzint, hiszen nem kell folyton a boltba rohangálni. Ez mindenkinek jó, nem? Gondoljuk csak át újra... íme a hat legveszélyesebb tartósítószer.
1. Repceolaj
Még ha a repceolaj engedélyezve van is az USDA által, mint organikus, préselt olaj, nem számít, mert idővel a repce olaj koagulál és eltömíti a vénákat és az artériákat, elzárva ezzel a vér-, a tápanyag- és az oxigénkeringést. Az ételgyártók megállás nélkül készítik a repceolaj felhasználásával a feldolgozott ételeket és szószokat, ezért elkerülhetetlen, hogy vannak, akik túl sokat fogyasztanak. Hagyja kint az udvaron egy nyitott dobozban hat hétig és majd meglátja: olyan mint a ragasztó. Nincs olyan, hogy “repce-bokor”. Repcéből készül, ami nagyon is mérgező az emberek számára és már évszázadok óta használják rovarirtóként. Ha jobban érdekli a téma, tudjuk ajánlani a TruthWiki bejegyzést, “a jó, a rossz és a csúnya” igazságról a repceolajjal kapcsolatban.
2. Nátrium-Benzoát
A Nátrium-benzoát az egyik legrosszabb az ”élelmiszer-bűnözők” közül. Miért? Megfojtja a mitokondriumokat a védelemre szolgáló fehérje réteg feloldásával és az oxigén megvonásával. Károsítja az emberi DNS-t. Megtalálható többek közt az üdítőitalokban és a savanyú uborka és a savanyú káposzta befőttes változataiban. A nátrium-benzoát lebontja az emberi immunrendszert és vérrákot (leukémiát) okoz. Amikor a nátrium-benzoátot C- vagy E-vitaminokkal keverjük benzol jön létre, ami apoptózist okoz (programozott sejthalál). Ilyenkor a szervezete képtelen legyűrni a fertőzéseket. Így lehetséges, hogy amíg az üdítő ital a polcon csücsült évekig, várva a következő tudatlan vásárlót, azok, akik már évek óta fogyasztják rendszeresen, már olyan egészségügyi problémáktól szenvednek, amire egyik orvos sem tudja a megoldást.
3. BHA és BHT
Burgonya chips-ben, fagyasztott kolbászokban, rizsben, zselatinban, növényi olajokban, müzlikben és rágógumiban megtalálható tartósítók kész rémálomként hatnak az egészsége számára. Étele megcsonkított, vagy csak butilált? A BHA (butilált hidroxianizol) és a BHT (butilált hidroxitoluén) megóvja az ételeket a romlástól és segít megtartani az ízeket és színeket, de hatással vannak az agy idegrendszerére is, befolyásolják a viselkedést és hozzájárulnak a rák kialakulásához.
4. MSG (Nátrium-Glutamát)
Gyakran megtalálható a csípős ételekben, száraz-levesekben, szószokban, kínai ételekben, chips-ben, fagyasztott ételekben, BBQ szószokban és ha hiszi, ha nem, sok vakcinában is. Az MSG, egy veszélyes koncentrált só, amely olyan súlyos migrént okozhat, amely megölhet egy csecsemőt. Az MSG-t úgy ismerik mint “excitotoxin”, mert túlstimulálja az emberi sejteket addig a pontig, ahol már véglegesen károsodonak vagy elhalnak. Vannak fogyasztók, akik annyira allergiások az MSG-re, hogy hatására depresszió, diszorientáció és szem károsodása alakul ki. Ismerős az a fajta fejfájás, ahol egy elsötétített, csendes szobában kell ülnie mert különben megőrül? Na, az az MSG hatása.
5. Nátrium-nitrátok és nitritek
Keresse ezt a vegyianyagot, – amit a vaddisznók megölésére használnak – a húsokban, a bacon-ben, a sonkákban és a füstölt halakban. Nátrium-nitrátot használnak az éghető anyagok égésének felgyorsítására, ez nagy mennyiségben “robbanásveszélyes.” A nátrium-nitrát és nitrit nagyon karcinogén hatást fejt ki az emberi emésztőrendszerben, – nitrozamin vegyületeket formál a véráramban – komoly megerőltetésnek kitéve a szűrő szerveket, mint a hasnyálmirigy és a máj. Az 1970-es években az USDA betiltotta ezeknek a karcinogén anyagoknak a használatát, de a nagybetűs Ételipar közbelépett, mert szerintük trükkökkel melyekkel a rothadó húst frissnek álcázzák jobban járnak. Emellett, ezek a tartósítószerek megtalálhatóak a cigarettában is.
6. Nátrium-szulfát.
Emberek ezrei allergiások a szulfátokra anélkül, hogy tudnának róla. Egy a gyakran használt tartósítószerek közül, amit a borkészítésnél használnak. Okozhat kiütéseket, fejfájást és súlyos asztmás rohamokat. Érkezett bejelentés olyan halálesetről, ahol a tartósítószer miatt a légutak teljesen elzáródtak és ez szívrohamhoz vezetett. Találhatunk még szulfátokat a szárított gyümölcsökben, továbbá a palackozott citrom- és lime levekben, illetve néha még a savanyú káposztában is.
Ha pedig bővebben érdekel az E-számok listája ITT találsz egy tuti kis táblázatot.
forrás: integrativ-medicina.hu
FERMENTÁLÁS
avagy tejsavas erjesztés...Az étkeink területén ez a fajta erjedés a legfontosabb. A tejsavas erjesztést baktériumok, élesztők és penészgombák végzik nagy mennyiségű enzimet és vitamint létrehozva. A tejsavas erjesztéssel probiotikumokhoz jutunk, olyan hasznos élőflórához, olyan mikroorganizmusokhoz, amelyek az életet éltetik, segítve a mikrobiomunkat.
Bélrendszerünkben sok százmilliárd baktérium él. Az étkek felszívódását, vitaminok és hormonok termelését és a bélrendszer mozgását segítik.
A fermentálási folyamat csupán zöldséget vagy gyümölcsöt, sót, vizet, és némi időt igényel. Az erjedési folyamat során egy hasznos baktériumokkal és mikrotápanyagokkal teli élő étel születik, mely így könnyebben emészthető és ízletesebb lesz.
fermentálós ötleteket, recepteket ITT találsz
forrás: Dr. Csicsor János - Erjesztett élet éltető étkeink könyv
KORUNK KENYERE
A kenyér, mint élő étek, nem készíthető el halott, döglött, mérgezett lisztből. A nagyüzemű műtrágyákkal, gyomirtókkal és az ún. növényvédő gyilkos mérgekkel kezelt búza és annak lisztje a szervek degenerációját okozhatja. A szerves magnézium és szelén hiánya pedig az idegrendszer zavarosságát, depressziós, sötét gondolatokat és az ebből fakadó érzelmeket árasztja szét. A kálium és a keményítő aránytalan túltengése pedig a férfi és a női magtalanságot és a szervek degenerált túlnövekedését okozhatja.
Amint a mindennapi kenyerünkbe kémiai anyagok kerülnek, azok ingerlik az emésztőrendszert, a veséket és a májat, majd az egész idegrendszert, végül pedig kilyukasztják a beleket.
A mai kenyérnek mondott valami, szennyezett búzájával, az ebből készült lisztjével, konzerváló, antioxidáns, emulgeáló, állományjavító és térhálósító anyagaival laboratóriumi körülmények között rákos daganatokat okoz az egereknél és más kísérleti állatoknál! Az ipari kenyér biolisztből is mérgező.
A hozzáadott borsóliszt bélgörcsöket okoz erjedéskor. A kémiai élesztők elképesztően károsak. Néhány országban még a lisztek szitálás utáni fehérítését is engedélyezik klór-dioxiddal vagy más, salétromos vegyületekkel, így metionin-szulfonamid idegrendszeri méreg keletkezik a liszt xantofil tartalmából.
A kész kenyér meg van fosztva minden tápértéktől, teljesen üres, ellenben tele van baktériumokkal, amelyek az ember manduláját és torkát keresik. Mint a szivacs, összekapják a gyomornedveket, emészthetetlen massza keletkezik, főleg ha zsírokkal és olajokkal keverik (emulgeáló vagy stabilizáló szerek).
A hitvány sikér mértéktelen fogyasztásával fel kell hagyni, mert 100%-os hatásfokú gyulladáskeltő.
Az ipari pékáru-betegség első következményei a fáradtság, ízületi gyulladások, allergiák, vashiány, stb. A gliadin pusztítja a vékonybál falán a bélbolyhokat. A ragacsban kilyukad a bél és autoimmun betegségek alakulnak ki. Továbbá vetélések, születési rendellenességek, cukorbetegség, gluténérzékenység a következmény!
Na de akkor mit tegyünk és mit együnk?
Tanuljunk meg kovászt készteni, majd kovászos kenyeret sütni, jó minőségű lisztből. Ugyanis a kovász elbontja a glutént.